Blog

 • 17/05/2022
  Fakty i mity o malowaniu proszkowym

  Ze względu na rosnącą popularność lakierowania metali i elementów stalowych za pomocą farb proszkowych, wokół tego procesu wyrosło kilka mitów. W tym artykule omawiamy kilka z nich – które z przekonań na temat malowania proszkowego są faktami, a które wynikają z nieznajomości tematu?

   

  Dowiedz się więcej
 • 21/03/2022
  Co warto wiedzieć o piaskowaniu metalu?

  Ten proces technologiczny nie bez przyczyny jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Piaskowanie metali ma wiele właściwości, które sprawiają, że to właśnie ta metoda jest tak chętnie wybierana jako sposób oczyszczania różnego rodzaju powierzchni. O jej zaletach i specyfice opowiadamy poniżej.

   

  Dowiedz się więcej
 • 24/02/2022
  Piaskowanie elementów i konstrukcji metalowych

  Właściwe oczyszczenie powierzchni jest pierwszym krokiem w malowaniu proszkowym różnych konstrukcji i elementów z metalu. W tym celu wykonuje się piaskowanie, często nazywane też obróbką strumieniowo-ścierną. Zabieg ten stosuje się wobec najprzeróżniejszych obiektów - od karoserii samochodowej po duże obiekty budowlane.

   

  Dowiedz się więcej
 • 13/09/2021
  Prawidłowe przygotowanie powierzchni do malowania proszkowego

  Jednym z najefektywniejszych sposobów pokrywania podłoży metalowych i stalowych farbą jest malowanie proszkowe. Uzyskany kolor utrzymuje się na danym obiekcie bardzo długo, a do tego jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jednak kluczowe znaczenie dla trwałości koloru mają prace wykonywane jeszcze przed rozpoczęciem malowania. Tylko odpowiednie przygotowanie powierzchni pozwoli nam cieszyć się z uzyskanych efektów przez długie lata. Jak więc powinien wyglądać prawidłowy przebieg tego procesu?

  Dowiedz się więcej
 • 30/08/2021
  Czy malowanie proszkowe chroni przed korozją?

  Rdza to jeden z największych wrogów wszelkiego rodzaju obiektów wykonanych z metalu lub stali. Konstrukcje te, wystawione na oddziaływanie czynników atmosferycznych, podatne są na szybkie niszczenie. Producenci, którzy chcą zagwarantować długotrwałą przydatność swoich wyrobów, muszą więc pokrywać je powłokami ochronnymi. Taką funkcję spełniają między innymi farby w proszku, stosowane w lakierowaniu na sucho.

  Dowiedz się więcej
 • 24/08/2021
  Dlaczego malowanie proszkowe metalu to dobre rozwiązanie?

  Lakierowanie na sucho to często wybierany sposób pokrywania farbą obiektów metalowych. Z jakiego powodu ta metoda jest aż tak popularna i dlaczego warto ją stosować? Tego dowiesz się w tym artykule.

  Dowiedz się więcej
 • 14/07/2021
  Na czym polega lakierowanie proszkowe?

  Idealnie pokryta powierzchnia, wysoka trwałość i duże walory estetyczne – nic dziwnego, że lakierowanie proszkowe to tak popularna metoda pokrywania kolorem wyrobów z metalu, szkła oraz drewna. Zastosowanie farby w formie proszku daje dużo lepsze efekty niż na przykład malowanie zanurzeniowe. Na czym dokładnie jednak polega ta metoda?

  Dowiedz się więcej