Malowanie metali

Nasza firma dysponuje piecem do utwardzania warstwy lakieru o długości 4,5 metra.

Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać nasze usługi w przypadku każdego obiektu, który nie przekracza tych wymiarów. Zakres produktów i obiektów, jakie malujemy, jest bardzo szeroki – są to felgi, bramy, ogrodzenia i wiele innych metalowych konstrukcji. Jeśli tylko zmieści się w naszym piecu – jesteśmy w stanie podjąć się tego zadania!

Dlaczego warto wybrać właśnie tę metodę?

 

Proszkowe malowanie metali to zdecydowanie najpopularniejsza metoda nadawania koloru obiektom z metalu. Nałożony kolor nie tylko jest bardzo trwały, lecz także świetnie chroni przed uszkodzeniami powodowanymi przez warunki atmosferyczne. Jako, że przeważającą część lakierowanych proszkowo obiektów stanowią na przykład elementy ogrodzenia, maszyny rolnicze i wszelkie konstrukcje stawiane na zewnątrz, jest to bardzo ważna cecha, która pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie przez długie lata.

 

Nie można przecenić też walorów estetycznych tak wykonanego lakierowania. Malowanie proszkowe wykonane przez profesjonalistów potrafi zatuszować nierówności na powierzchni obiektu. Jako, że farba nanoszona jest na sucho, na naniesionej powłoce nie dochodzi do powstawania nierówności, pęcherzyków ani pęknięć. Kolor nie blaknie z czasem, a sam obiekt jest też świetnie zabezpieczony przed korozją.

Jakie jeszcze są zalety proszkowego malowania metali?

 

Poza dokładnym, trwałym pokryciem malowanej powierzchni farbą, proces ten ma wiele zalet niezwiązanych już z samym metalem. W przeciwieństwie do innych metod, ten sposób lakierowania jest przyjazny środowisku: w trakcie jego trwania nie dochodzi bowiem do emisji niebezpiecznych związków do atmosfery, nie stosuje się też szkodliwych rozpuszczalników, a sama farba jest bezpieczna dla człowieka. Stąd też tak szerokie zastosowanie tej metody.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej łódzkiej lakierni proszkowej. Szczegółowe informacje dotyczące usługi można uzyskać pod numerem telefonu podanym w zakładce „Kontakt”.

Kontakt

Napisz do nas wiadomość