Malowanie proszkowe w budownictwie - jak je wykorzystać?

Pokrywanie farbą różnorodnych powierzchni m.in. metalowych i nie tylko jest popularnym procesem, najczęściej wykorzystuje się technikę malowania proszkowego. Znajduje ona szerokie zastosowanie w wielu branżach w tym w budownictwie, w szczególności w przypadku pokrywania elementów wykończeniowych np. balustrad balkonowych i wielu innych.

Malowanie proszkowe – szybkie i skuteczne pokrycie powierzchni

Farba w postaci drobnego proszku, która nanoszona jest na daną powierzchnię, poprzez rozpylanie metodą elektrokinetyczną bądź elektrostatyczną, pozwala na równomierne rozprowadzenie koloru, co sprawia, że elementy malowane proszkowe są estetyczne. Dzięki temu metoda ta świetnie sprawdza się w przypadku przedmiotów, które mają mieć charakter dekoracyjny lub będą po prostu widoczne.

 

Dodatkowo farba w formie proszku nie jest ciekła, dlatego też po wyschnięciu nie powoduje zacieków, które nie wyglądałby estetycznie np. na bramie garażowej.

 

Malowanie proszkowe a budownictwo

Branża budowlana jest bardzo rozległa, dlatego też nie dziwi fakt, że malowanie proszkowe znalazło zastosowanie również w tej gałęzi gospodarki. Proces nanoszenia sproszkowanej farby jest często wykorzystywany w przypadku zarówno polepszania designu danych elementów, chociażby płotów, jak i w przypadku zabezpieczenia ich przed działaniem różnorodnych czynników w atmosferycznych i mechanicznych.

 

Podczas malowania proszkowego wykorzystywane są różnorodne rodzaje farb, które można z powodzeniem dostosować do warunków panujących zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki czemu proces ten można również wykorzystać w przypadku pokrywania elementów bądź powierzchni znajdujących się bezpośrednio w danym obiekcie.

 

Dlatego też malowanie proszkowe można wykorzystać do pokrywania farbą takich konstrukcji jak: schody, ogrodzenia, bramy, garaże i wiele innych w zależności od potrzeb.

 

Malowanie proszkowe – zalety

W branży budowlanej proces ten ma przede wszystkim zabezpieczać przed działaniem korozji oraz poprawiać estetykę powierzchni. Ponadto nanoszenie farby w ten sposób jest szybkie i bardziej ekologiczne.

0
Feed